64. IPSF World Congress u Mendozi

13.9.2018.
64.-po-redu-IPSF-World-Congress-u-Mendozi

U razdoblju od 30. srpnja do 8. kolovoza 2018. godine održao se 64. po redu IPSF World Congress u Mendozi. CPSA je ove godine je imala 12 predstavnika, čime je bila jedna od većih delegacija na spomenutom događaju.

Ovogodišnji kongres poseban je iz razloga što je ondje po prvi put održano Natjecanje u marketinškim vještinama (MSE – Marketing Skills Event), a začetnik ideje je sama CPSA. Natjecanje je prvi puta održano 2017. godine na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu, zatim iste godine na 63. IPSF-ovom Svjetskom kongresu u Taipeiju u obliku radionice, dok je ove godine na svjetskoj razini po prvi put održan u vidu natjecanja. Rezultat uspješno održanog natjecanja je otvaranje pozicije te izglasavanje koordinatora za Marketing Skills Event i Industry Case Competition u vodstvu IPSF-a.

Od ostalih profesionalnih događanja, predstavnici CPSA-e su održali 2 samostalne radionice, sudjelovali u vođenju još jedne te predstavili 3 postera na poster sessionu Kongresa.

Kongres je završio gala večerom na kojoj se predstavilo novo vodstvo IPSF-a. Tako se u izvršnom odboru nalaze i dvije kolegice iz Hrvatske: Petra Orlić postala je predsjednica IPSF-a, a Karolina Miljak Chairperson of External Relations.

Također, CPSA je na Kongresu nagrađena za pobjedu u Regular Vampire Cup natjecanju zbog najvećeg količine krvi koju su članovi i ostali dobrovoljci donirali tijekom godine dana, dok je studentica 4. godine Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta Helena Novak osvojila nagradu u Natjecanju izrade magistralnih pripravaka (Compounding Event).

Čestitamo našim dragim studentima!"