Natječaj za upis u na poslijediplomske specijalističke studije u akademskoj godini 2020./2021.

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU

FARMACEUTSKO-BIOKEMIJSKI FAKULTET

Raspisuje

za upis na

SVEUČILIŠNE POSLIJEDIPLOMSKE SPECIJALISTIČKE STUDIJE
U AKADEMSKOJ GODINI 2020./2021.

1. Dermatofarmacija i kozmetologija - za pristupnike koji su završili sveučilišni dodiplomski ili diplomski odnosno integrirani preddiplomski i diplomski studij farmacije te druge sveučilišne dodiplomske ili diplomske odnosno integrirane preddiplomske i diplomske studije biomedicinskog, prirodnog i biotehničkog područja.

1. Klinička farmacija - za pristupnike koji su završili sveučilišni dodiplomski ili diplomski odnosno integrirani preddiplomski i diplomski studij farmacije. Uvjet za upis je položen državni ispit ili završen studijski program koji sadrži stručno osposobljavanje kao zamjenu za stručni staž, sukladno Direktivi 2005/36/EC.

Studij je namijenjen zaposlenicima u bolničkim i javnim ljekarnama, poduzećima i ustanovama koje imaju za cilj promicati i osiguravati racionalnu, pravilnu i sigurnu primjenu lijekova.

Studij upisuju i specijalizanti iz “Kliničke farmacije”.

1. Medicinska biokemija i laboratorijska medicina - za pristupnike koji su završili sveučilišni dodiplomski ili diplomski odnosno integrirani preddiplomski i diplomski studij medicinske biokemije te druge sveučilišne dodiplomske ili diplomske odnosno integrirane preddiplomske i diplomske studije biomedicinskog područja.

Studij upisuju i specijalizanti iz “Medicinske biokemije i laboratorijske medicine”.

1. Razvoj lijekova - za pristupnike koji su završili sveučilišni dodiplomski ili diplomski odnosno integrirani preddiplomski i diplomski studij farmacije te druge sveučilišne dodiplomske ili diplomske odnosno integrirane preddiplomske i diplomske studije biomedicinskog, prirodnog i biotehničkog područja.

Studij upisuju i specijalizanti iz “Analitike i kontrole lijekova” te “Farmaceutske tehnologije”.

Trajanje studija: 2 semestra

ECTS: 60

Akademski naziv koji se stječe završetkom studija:

Sveučilišni magistar „Naziv studija“ (univ. mag. pharm.)

UVJETI UPISA:

Pravo upisa ostvaruju osobe koje su završile sveučilišni dodiplomski ili preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij iz navedenih područja, uz ispunjavanje ostalih uvjeta navedenih za svaki studij.

Uz tražene uvjete potrebno je znanje engleskog jezika.

Za pristupnike koji nisu završili sveučilišni dodiplomski ili diplomski odnosno integrirani preddiplomski i diplomski studij iz polja farmacije, a podnijeli su prijavu na poslijediplomski studij Razvoj lijekova (5) bit će organizirana pisana provjera znanja (ispit kompetencija) 15 dana nakon završetka natječaja. Izvori za pisanu provjeru znanja objavljeni su na mrežnoj stranici Fakulteta www.pharma.unizg.hr. Pravo upisa će ostvariti samo oni pristupnici koji zadovolje na provjeri znanja.

Osobe koje su stekle kvalifikacije na stranom sveučilištu, dužne su o svom trošku pribaviti i nakon prijave na natječaj dostaviti rješenje nadležnog tijela o akademskom priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije i priznavanja razdoblja studija, odnosno ECTS bodova, u svrhu upisa na konkretan specijalistički studij (upute potražiti na mrežnoj stranici Sveučilišta www.unizg.hr).

Broj polaznika SVIH poslijediplomskih specijalističkih studija ograničen je na najmanje 10 i najviše 25 polaznika.

Prilozi uz Prijavu (obrazac za prijavu):

1. ovjerena preslika diplome o završenom studiju
  2. potvrda o položenom državnom ispitu (preslika) za studije gdje je to navedeno
  3. rješenje o specijalizaciji za specijalizaciju (preslika) za studije gdje je to navedeno
  4. dokaz o poznavanju engleskog jezika (preslika)
  5. potvrda ustanove ili osobna pismena izjava pristupnika o plaćanju troškova školarine
  6. ovjeren prosjek ocjena diplomskog/dodiplomskog studija
  7. preslika domovnice – original na uvid (može iz sustava e-Građani); dokaz o državljanstvu za strane državljane

Kriteriji:

Pri odabiru kandidata prednost će imati pristupnici koji imaju odobrenu specijalizaciju te pristupnici s višim prosjekom ocjena iz prethodnog studija.

ŠKOLARINA za akademsku godinu 2020./2021. iznosi 20.000,00 kuna za hrvatske i EU državljane, a 25.000,00 za strane državljane.

Svi strani studenti koji će upisivati poslijediplomski specijalistički studij na Sveučilištu u Zagrebu Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu imaju obvezu uplatiti zdravstveno osiguranje i osiguranje u slučaju nesreće.

Troškovi prijave iznose 300,00 kuna.

ROK ZA PODNOŠENJE PRIJAVA: 30.11.2020.

Ako se na određeni studij ne prijavi dovoljan broj kandidata, Fakultet zadržava pravo da za ovu akademsku godinu ne izvodi nastavu tog studija.

S obzirom na epidemiološku situaciju povezanu s COVID-19, održavanje nastave na poslijediplomskim specijalističkim studijima za studente upisane u ak. god. 2020./2021. prilagodit će se trenutno važećim preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Sveučilišta u Zagrebu.

PRIJAVU (obrazac za prijavu) s priloženim dokumentima treba poslati preporučeno na adresu: Sveučilište u Zagrebu Farmaceutsko-biokemijski fakultet, Zagreb, A. Kovačića 1 uz naznaku: Natječaj za poslijediplomski specijalistički studij, uz navođenje studijskog programa.

Obavijesti o poslijediplomskim specijalističkim studijima mogu se naći na mrežnoj stranici Fakulteta: www.pharma.unizg.hr.

Detaljnije informacije moguće je dobiti slanjem e-pošte na: univ.mag.pharm@pharma.hr.

Pojmovi koji se koriste u ovom Natječaju koji imaju rodni značaj, obuhvaćaju na jednak način muški i ženski rod.