Zavod za opću i anorgansku kemiju

Adresa: Ante Kovačića 1, 10000 Zagreb
Predstojnik zavoda: prof. dr. sc. Mario Gabričević

Zavod za Opću i anorgansku kemiju održava nastavu iz kolegija Opća kemija sa stehiometrijom i izbornu nastavu iz kolegija Metaloproteini – struktura i mehanizam. Znanstveni rad Zavoda usmjeren je na proučavanje brzine i mehanizama kemijskih i biokemijskih reakcija, primjenom Uv-VIS stopped-flow kinetičkih, fluorimetrijskih, elektrokemijskih i računalnih metoda. Uredi djelatnika Zavoda smješteni su u ulici Ante Kovačića 1 (I kat), a u sklopu Zavoda je i Praktikum iz Opće kemije (podrum).

Djelatnici

Titula Ime i prezime Status E-mail Telefon
prof. dr. sc. Mario Gabričević Redoviti profesor mgabricevic@pharma.hr 01 4818 307
izv. prof. dr. sc. Ana Budimir Izvanredni profesor abudimir@pharma.hr 01 6394 456